שם משתמש:
משתמשים
סיסמא:

עמוד ראשי
הקדמה
האכלת חיות
משימה חייתית1
צ´אט וירטואלי
משימה חייתית2
העיתון
הפינגווין
לא לשכוח להרשם לאתר
עיתון
עיתון
משימה חייתית3
בנק-חי
העיתון
משימה חייתית4
העיתון
משימה חייתית5
העיתון
משימה חייתית6
תודה ענקית

טיפ מהיר: הירשם לאתר!

משתמשים (13)


עיתון צומת חיות

אורכו של כריש העמלץ הלבן נע בין שלושה לשמונה מטרים, ומשקלו מגיע עד לשלוש טונות. הוא ניזון מיונקים ימיים, מצבי ים, מדגים שונים ומפגרים. הכריש מסוכן לאדם, אך לרוב אינו טורף אותו. תפוצתו כוללת את כל הימים והאוקיינוסים באזורים הסובטרופייםוהממוזגים. דייגים דיווחו על כריש באורך של 11 מטר, אבל העמלץ הלבן הגדול ביותר שנתפס (בטעות) היה באורך של 5.94 מטרים.[דרוש מקור] באוסטרליה הוצגה נקבה באורך של 5 מטר, במשקל 1,300 קילוגרם ועם שיניים באורך 5 ס"מ.

עמלצים לבנים, כמו מיני כרישים אחרים, יכולות להעלות את חום גופן ולהאיץ את קצב חילוף החומרים שלהם. פרטמפרטורת הגוף שלהם עולה לפעמים ב-10–15 מעלות על טמטורת המים שסביבן. ככל הכרישים גם לעמלץ הלבן אין עצמות אמיתיות אלא שידרה סחוסית, ולכן יש לה טבעות גידול, מהן אפשר לקבוע את גילה. בשל מבנה גופו הגדול מנוע העמלץ הלבן מלהסתובב במהירות[דרושה הבהרה], אך בדומה למינים אחרים של כרישים הוא חייבת לנוע בלי הפסקה כדי לשטוף את זימיה במים עתירי חמצן. האישון שלה כה גדול עד כי נדמה שהוא ממלא את כל גלגל העין, הנראה כ"חור שחור".

לעמלץ הלבן חוטם חרוטי ומחודד, ומכאן כינויו האוסטרלי "הסמן הלבן". חוש הריח המעולה שלו זיכה אותו בכינוי "האף השוחה". העמלץ הלבן שרדה כמעט ללא שינוי במשך שנים רבות, והוא מתקדם מאוד מבחינה אבולוציונית (התפתחותית) ומתאים לסביבתה יותר ממרבית בעלי החיים. הוא אוכל הבשר הגדול שבכרישים, שני (מבין אוכלי הבשר) רק לכריש הפרהיסטורי מגלודון, שהוא ככל הנראה שאר בשר שלו. סבורים שהוא כריש נודד עונתי, ששוחה בעקבות בעלי חיים ימים נודדים.

מהירותו המרבית של העמלץ הלבן יכולה להגיע ל-40 קילומטרים בשעה

עמלץ לבן


4 מחוברים

צ'אט - 0 מחוברים

5287
eXTReMe Tracker
האתר צומת חיות נבנה באמצעות עיר האתרים - מערכת בניית אתרים בחינם הטובה בישראל !
© כל הזכויות על התוכן בדף זה שמורות לאתר צומת חיות. תוכן מפר זכויות יוצרים? לחץ לדיווח !
אתרים נוספים ברשת שלנו: עיר הספרים | עיר הלימודים | עיר הציורים | העיר הוירטולית לילדים