החורף הוא תקופה קשה לגנים. עם טמפרטורות קפואות ואור שמש מוגבל, אין זה פלא שכל כך הרבה צמחים הולכים רדומים במהלך חודשי החורף. אבל זה שהגינה שלך לוקחת הפסקה לא אומר שאתה חייב. 

להלן שבע דרכים מאת גן דיזיין לשמור על הגינה שלך בריאה ושמחה לאורך כל החורף. המשיכו לקרוא.

 

1. תנו לצמחים שלכם לקצץ.

לפני שמזג האוויר הקר נכנס, תן לצמחים שלך חיתוך טוב. זה יעזור להם להישאר חזקים ובריאים במהלך חודשי החורף. הקפד להסיר כל עלים וגבעולים מתים או גוססים, כמו גם כל חלק חולה או פגום של הצמח. חיתוך גם עוזר לקדם צמיחה חדשה באביב.

בנוסף, חשוב לתכנן מראש אילו צמחים תגזום. אנשים רבים טועים לחשוב שצריך לקצץ את כל הצמחים לקראת החורף. זה לא המקרה! למעשה, חלק מהצמחים נהנים מכך שהם נשארים קצת יותר גבוהים במהלך חודשי החורף. הסיבה לכך היא שצמחים גבוהים יותר עמידים יותר בפני נזקי שלג וקרח.

למידע נוסף על תכנון גינה לחצו כאן.

 

2. הוסף מעט מאלץ'.

מאלץ הוא דרך מצוינת להגן על הצמחים שלך מפני מזג האוויר הקר. זה עוזר לבודד את האדמה ולשמור על חום השורשים של הצמחים שלך. מאלץ גם עוזר לשמור על הלחות באדמה, וזה חשוב בחודשי החורף היבשים. מרחו שכבה עבה של מאלץ' סביב בסיס הצמחים שלכם לפני שהכפור הראשון יגיע.

 

3. הביאו עציצים לבית.

אם יש לכם עציצים, זה הזמן להביא אותם לבית לחורף. עציצים רגישים במיוחד לנזקי מזג אוויר קר, ולכן חשוב להגן עליהם מפני פגעי מזג האוויר. הנח אותם במקום שטוף שמש ליד חלון והשקה אותם בקביעות. השתדלו לא לתת להם להתייבש לחלוטין, אבל גם לא להשקות אותם יתר על המידה. אפשר לאדמה להתייבש מעט בין מפגשי השקיה.

 

4. מכסים צמחים עדינים בבד או ביוטה.

אם יש לכם צמחים עדינים שלא ניתן להכניסם לבית, הקפידו לכסות אותם בבד או ביוטה לפני שהכפור הראשון יגיע. זה יעזור לבודד אותם מהקור ולהגן עליהם מפני נזקים. הקפד להסיר כיסויים כלשהם כאשר מזג האוויר מתחמם על מנת למנוע התחממות יתר.

 

5. בדוק אם יש מזיקים.

לפני כניסת החורף, בדוק את הצמחים שלך היטב ובקפידה עבור מזיקים כגון כנימות, חרקים קשקשים או זבובים לבנים. מזיקים אלו עלולים לגרום נזק חמור לצמחים שלכם במהלך חודשי החורף, ולכן חשוב להיפטר מהם בהקדם האפשרי. אתה יכול להשתמש בסבון קוטל חרקים או בשמן גננות כדי להיפטר ממזיקים. אם יש לך נגיעות חמורות, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בחומרי הדברה כימיים חזקים יותר

 

6 שים עין על התחזית. 

הקפד לפקוח עין על התחזית ולנקוט בצעדים כדי להגן על הצמחים שלך אם יש סיכוי למזג אוויר קשה. אם צפוי כפור קשה, כסה צמחים עדינים עם בד או יוטה. אם יש בתחזית שלג כבד, גררו שלג הרחק מערוגות הצמחים כדי שלא יקברו. ואם צפויות רוחות חזקות, תקפו צמחים גבוהים או שבריריים.

 

7 השקה באופן קבוע

 למרות שבדרך כלל גינות אינן זקוקות להרבה מים במהלך החורף, עדיין חשוב להשקות באופן קבוע, במיוחד אם לא ירדו לנו הרבה גשמים. השקיה מסייעת במניעת שחיקת קרקע ושומרת על בריאות השורשים. 

 

מסקנה: 

החורף יכול להיות מאוד קשה לגינות, אבל עם מעט הכנה, אתה יכול לשמור היטב על הגינה שלך שמחה ובריאה לאורך כל העונה!