קרדיט תמונה: freepik

מדריך לכתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים היא משימה לא פשוטה עבור מחפשי עבודה רבים.  זהו הרושם הראשוני שאתם עושים על מעסיק פוטנציאלי, וחשוב לקחת זאת בחשבון.  קורות חיים מעוצבים היטב יכולים לפתוח דלתות להזדמנויות חדשות ולעזור לכם להשיג את עבודת החלומות שלכם.  במדריך זה, נלווה אותכם בתהליך של יצירת קורות חיים חזקים המדגישים את הכישורים וההישגים שלכם.

 פתחו עם הקדמה חזקה

הקדמה של קורות החיים שלכם צריכה להיות סיכום קצר של מי את ומה יש לכם להציע.  זה אמור למשוך את תשומת הלב של הקורא ולגרום לו לרצות להמשיך לקרוא.  התחל בציון שמכם ותיאורכם המקצועי, ולאחר מכן ספקו סקירה קצרה של הניסיון והכישורים שלכם.  שמורו הפתיחה תמציתית, ובו בזמן הקפדו לכלול את ההישגים הרלוונטיים ביותר שלכם.

 הדגשו את הניסיון הרלוונטי שלכם

סעיף ניסיון העבודה שלכם צריך להדגיש את ניסיון העבודה הרלוונטי ביותר שלכם.  התחלו בעבודה האחרונה שלכם ועבודו אחורה.  כלולו את שם החברה, שם המשרה, תאריכי העסקה ותיאור קצר של החובות וההישגים שלכם.  השתמשו בנקודות תבליטים כדי להקל על הקריאה ולהדגיש את ההישגים שלכם.

 הדגשו את הכישורים שלכם

סעיף הכישורים שלכם צריך להדגיש את הכישורים הרלוונטיים ביותר שלכם.  השתמשו בנקודות תבליט כדי לרשום את הכישורים שלכם וספקו דוגמאות לאופן שבו השתמשתם בהם בעבר.  הקפדו לכלול מיומנויות יכולת ומיומניות בין אישיות , כגון מיומנויות מחשב, מיומנויות תקשורת וכישורי מנהיגות.

 ציינו את ההשכלה שלכם

סעיף ההשכלה שלכם צריך לכלול את התואר או רמת ההשכלה הגבוהה ביותר שהשגתם.  כלולו את שם המוסד, התואר או ההסמכה שרכשתם לאורך השנים ואת תאריך סיום לימודיכם.  אם יש לכם קורסים רלוונטיים או הסמכות, כללו אותם גם כן.

 השתמשו במילות פעולה

מילות פעולה הן פעלים המתארים את ההישגים שלכם ומדגישים את ההישגים שלכם.  השתמשו במילות פעולה כדי לתאר את המחויבות וההישגים שלכם, כגון "מנוהל", "נוצר" ו"שיפור".  זה יהפוך את קורות החיים שלכם לדינמיים ומושכים יותר.

 התאימו אישית את קורות החיים שלכם לכל משרה

חשוב להתאים את קורות החיים שלכם לכל משרה שאתם מגישים מועמדות אליה.  קראו בעיון את תיאור התפקיד והתאימו את קורות החיים שלכם כך שיתאימו לדרישות התפקיד.  הדגשו את הכישורים והניסיון הרלוונטיים, והשתמשו במילות מפתח מתיאור התפקיד.  דבר זה יעשה  למעסיק רושם שאתם מתאימים לתפקיד.

 סיכום

כתיבת קורות חיים מרשימים ומדוייקים יכולה להיות מאתגרת, אבל היא חלק חשוב בתהליך חיפוש העבודה.  התחלו עם מבוא חזק שמדגיש את הניסיון והכישורים שלכם. הדגשו את ניסיון העבודה, הכישורים וההשכלה הרלוונטיים עבור המשרה.  השתמשו במילות פעולה כדי לתאר את ההישגים שלכם וכדי להתאים את קורות החיים שלכם לכל משרה שאתם מגישים מועמדות אליה.  על ידי ביצוע העצות הללו, תוכלו ליצור קורות חיים בולטים שיעזרו לכם להשיג את עבודת החלומות שלכם.

עוד בנושא –

מדריך לכתיבת קורות חיים

ריזומייקר אתר שיסייע לכם ביצירת קורות חיים מקצועיים – https://www.resumake.co.il/

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

צילומי תדמית לעסקים
בלוג

צילומי תדמית לעסקים – מה אתם צריכים לדעת על זה

הופעת האינטרנט שינתה הרבה מאוד דברים בחיינו האישיים והמקצועיים. דברים גדולים ומשמעותיים שאנחנו יכולים להרגיש בהם כל יום, ודברים אחרים, קטנים יותר, שאנחנו לא בהכרח מודעים אליהם, שכן שכחנו שלפני עידן האינטרנט זה לא היה קיים.

לימודים אקדמיים
בלוג

למה כדאי ללמוד לתואר ראשון במשפטים? יתרונות ואפשרויות קריירה

האם אי פעם דמיינתם את עצמכם כשומרים על החוק, אוחזים בידע כחרב כדי לשמור על צדק ושוויון? עולם המשפט טומן בחובו הבטחה לאתגר אינטלקטואלי ולהגשמה מוסרית, קריאה שהובילה רבים אל האולמות המקודשים של לימודי המשפט.

בלוג

חדר חדש בקליק אחד: איך מדבקות הקיר יכולות לשדרג את העיצוב שלכם

דמיינו שאתם משנים את החלל שלכם בכמה נגיעות פשוטות, והופכים אותו לייחודי שלכם ללא הטרחה של צבע או שינויים קבועים. מדבקות קיר התגלו כפתרון חדשני להפיח חיים חדשים בחדרים שלכם, ומציעות מגוון עיצובים שיכולים להתאים לכל אסתטיקה. בין אם אתם מחפשים להזריק מנה של יצירתיות לחדר הילדים או להוסיף סגנון מתוחכם לסלון שלכם, אלמנטים עיצוביים רב-תכליתיים אלה מספקים מהפך מיידי וקל כמו קילוף והדבקה.

הנדסה
בלוג

תכנון מערכת הידראולית אפקטיבית

תארו לעצמכם את כוחו של נהר גועש המועבר דרך הפלא ההנדסי הקומפקטי שהוא מערכת הידראולית. העוצמה והדיוק שניתן לרתום בתוך גבולות הבוכנות והמשאבות הניעו את הטכנולוגיה קדימה בצעדי ענק. מערכות הידראוליות הן הגיבורים האלמונים בעולם המכאני, מוצאות את מקומן מרצפות המפעל לבקרות המטוס, וממירות אנרגיה גולמית בצורה חלקה לתנועה קפדנית. בלב המערכות הללו טמונה סימפוניה של שליטה בעיצוב, המשלבת עוצמה עם עדינות.